Roces Helium TIF II inline-skridskor för damer är en bra utgångspunkt om du vill utforska den här sporten. De är ett utmärkt val för rolig utomhusträning och pendling i staden. Dessa Roces inlines är utrustade med en mjuk kvalitetspjäxa. Den mjukare pjäxkonstruktionen säkerställer både en bra passform och komfort.
Obs: Roces Helium TIF II Womens Inline-skridskor är små i storleken. Följ vår mätning av fotlängden i storleksguiden. Observera att Mondopoint-storleken på dessa skridskor skiljer sig från vår storleksguide. Vi ber dig vänligen att följa våra mått, eftersom dessa representerar längden korrekt.
High-Cut cuff ger dig maximalt ankelstöd för stabilisering och minskar din muskeltrötthet
Aluminiumram ger dig direkta köregenskaper samtidigt som den är superlätt
84 mm hjul med en hårdhet på 82A är helt rätt för att komplettera denna setup
Fodral som är ventilerade och anatomiskt formade.
Broms ingår i paketet
Kom ihåg att kontrollera skruvarna före första användningen och dra åt dem om det behövs. Observera också att du regelbundet måste undersöka skruvarnas skick efteråt.
Observera: Remmen/öglan på baksidan av pjäxan är till för att bära skridskorna och är inte avsedd att dras i när du tar på dig skridskorna.
Yuliia NazaretsOslo, NorgeVerifierad köpare5 av 5Jag är jättenöjd och det är bekväma side-by-side rullskridskor :)))Robert LehnerGunzenhausen, TysklandVerifierad köpare5 av 5Mycket nöjd.Nico RothGeroldswil, SchweizVerifierad köpare1 av 5Blekta hjulAriana P.Pula, KroatienVerifierad köpare2 av 5Storlekstabellen stämmer inte överens med produktens faktiska storlek! Det räcker inte att köpa en storlek större. Jag brukar ha storlek 37,5–38, så jag beställde rullen i storlek 39, men de är för små för mig – som om jag hade beställt storlek 36! Köp två storlekar större för att slippa onödiga returer ☺️Svar från SkateProTack för din feedback! Vi beklagar att storleken inte passade. Vi kontrollerar regelbundet våra storlekstabeller för att säkerställa att de är korrekta och tillförlitliga. 😊/ SkatePro-teametKristina N.Newport, StorbritannienVerifierad köpare1 av 5Jag skriver sällan negativa recensioner, men jag känner att jag inte har något annat val.
Vi köpte ett par Roces Helium TIF II-skridskor och redan vid första användningen gick hälremmen sönder efter cirka 100 meter. Skridskorna var helt nya och remmen gick sönder när den drogs åt på normalt sätt.
Jag rapporterade problemet omedelbart, skickade bilder och har sedan dess skickat flera uppföljningsmejl under mer än 10 dagar. Trots detta har jag bara fått automatiska svar och inget svar från en riktig person.
Defekter kan uppstå med vilken produkt som helst och det förstår jag. Vad jag inte förstår är den totala bristen på kommunikation. I detta läge bryr jag mig inte om huruvida reklamationen godkänns eller avslås – jag förväntar mig helt enkelt grundläggande kundservice och en uppdatering om mitt ärende.
För att göra saken ännu värre fick jag ett automatiskt e-postmeddelande där jag ombads att recensera skridskorna innan jag fick något svar angående garantianspråket.
En mycket nedslående upplevelse hittills.Svar från SkateProHej, tack för din recension. Vi är verkligen ledsna för att det tog så lång tid att återkomma till dig, vi hade faktiskt eftersläpning med e-postmeddelanden vid den tiden. Jag ser att vi redan har svarat dig och skickat en ersättningsprodukt eftersom vi godkände anspråket gällande de skridskor du fick. Glad att vi har löst det och hoppas att du gillar dina nya skridskor :) /SkatePro TeamViviana BravoTrieste, ItalienVerifierad köpare5 av 5Jag älskar dem, leveransen gick supersnabbt, storleken är perfekt, de är jättemjuka – jag rekommenderar dem varmt.Andreas KyriakouPraha 5, TjeckienVerifierad köpare5 av 5SuperHERMES DanieliPADOVA, ItalienVerifierad köpare5 av 5en utmärkt instegsproduktEdit TakácsMiskolc, UngernVerifierad köpare5 av 5Precis som det är, jättebra!Rafał B.Włoszakowice, PolenVerifierad köpare5 av 5Allt är bra, jag rekommenderar det